مطلب : دبیرستان
ADMIN

بهترین دبیرستان ایران برای کار آفرینان آینده

امیدواریم که شما هم عضو سیستم مرکز انتخاب بهترین آکادمی بشوید و بتوانید از امکانات رایگان ما استفاده کنید .
ورود عضویت

هدف دبیرستان اقتصاد فراهم ­آوردن آموزشی انسان-محور است که در آن هر دانش ­آموز فرصت می­ یابد خود را کشف کند و زندگیِ یگانه­ ای را که برایش به دنیا آمده، عینیت ببخشد استعدادهای ویژه­ ی خود را دریابد و برای توانمندی خود بکوشد. تشخیص توانایی­های ویژه­ ی دانش­ آموزان به عهده­ ی ما است ولی تصمیم به جای ایشان در حوزه­ ی اختیار ما نیست. ­زمینه ی ژنتیکی وتربیتی هر کس به او ویژگی ­های بخشیده که او را از دیگران ممتاز می ­کند. در یک نظام آموزشی انسان محور هیچ چیز از این پسندیده­ تر از این نیست که دانش ­آموختگان آن در توانایی­ها و شخصیت با یک­دیگر متفاوت باشند ولی هر کس به اندازه­ای که می­ تواند و در راهی که ویژه ­ی او است ببالد. آموزش یک نوجوان در این دبیرستان با این نگاه دنبال می ­شود که او اندیشیدن و گفت­وگو را تمرین کند و با روش­های تجربی و منطقیِ کنکاش و نقد علمی آشنا شود، نه آن که به گنجینه ­ای از اطلاعات مرده و بی­روح از دست ­آوردهای دانشمندان تبدیل شود.

 

هدف ما در دبیرستان اقتصاد کاشتن بذر کارآفرینی در مساعدترین سن ممکن در دانش ­آموزان است. با کمک بهترین معلمان و با هدایت اساتید دانشگاه، دانش­ آموزان ما با مبانی علم اقتصاد آشنا شده و با ذهنی روشن قادر به ساختن آینده­ ی خود خواهند ­بود.

 

از هدف­های یک نظام آموزشی نتیجه­ گرا و انسان-محور توانمندساختن دانش ­آموزان برای کار کردن، ثروت ساختن و تاثیر بر محیط اجتماعی و اقتصادی است. زمینه­ سازی برای کار و کمک به درک جنبه­ های اقتصادی آموزش به دانش ­آموخته­ ی دبیرستان اقتصاد کمک می­ کند تا ادامه­ی تحصیل خود در دانشگاه را “انتخاب” کند و برای هدفی فراتر از “پذیرش در هر رشته” بکوشد.

 

هدف، پروردن جوانانی است که برای بهترکردن جهان می­ کوشند؛ از طبیعت، جامعه و تاریخ درک درستی دارند؛ در جهانی یکپارچه، شهروندانِ جهان هستند دل­بسته ­ی فرهنگ محلی خود ولی ­فارغ از تنگ ­نظری و تعصب؛ به محدویت­های طبیعی برای زندگی روی کره­ ی زمین آگاه هستند و خلاقیت خود را در راه کنارآمدن آشتی­ جویانه با طبیعت به کار می­ گیرند.

 

هدف این مدرسه تربیت افرادی است که می­ توانند نقادانه فکر کنند، فعالانه با دیگران ارتباط برقرار کنند، در محیط اجتماعی مؤثر باشند و در بهبود کیفی زندگی خود و دیگران مشارکت کنند. فکر و شخصیت دانش ­آموزان، هر دو، بر آینده ­ی ایشان و محیط­شان اثرگذار اند. مدرسه­ی اقتصاد می­ کوشد درس و کلاس را به تمرینی برای خردورزی تبدیل کند، و بازی و کارهای فوق برنامه را به تمرینی برای تصمیم­ گیری. تربیت رهبران علمی و اقتصادی فردا تنها با این تمرین ممکن است.

 

مدرسه چیزی فراتر از یک ساختمان، محیطی است برای رودررو شدن با واقعیت، برای تمرین­ انجام کارهای بایسته و درخور، و برای فراهم­ کردن درکِ درستی از مسؤولیت­ پذیری و کنش مسؤولانه و مؤثر در میان هم­سالان. از این رو است که مدرسه ­ی اقتصاد در پذیرش دانش ­آموزان گزینشِ علمی نمی­ کند.

 

هدف نظام آموزشی مدرسه­ ی اقتصاد زمینه­ سازی برای رشد توانایی­ های ویژه­ ی هر دانش ­آموز و بالیدن او به عنوان یک شهروند مؤثر در شهر و دیار خود و در پهنه­ ی جهان است.

 

 

 

 

دبیرستان اقتصاد در جنوب شهر اصفهان در همسایگی سازمان فنی حرفه ای قرار دارد. این موقعیت امتیازهای ویژه ای به این دبیرستان می بخشد. هوایی پاکیزه تر، دسترسی بی فاصله به خط متروی شمال جنوب، حیاطی بزرگ واقع در محوطه ی سبز و آرام،امکان استفاده از آزمایشگاه های فناوری و کارگاه های متعدد سازمان فنی حرفه ای،مدرسه ی اقتصاد را بی همتا می کند.

 

مدیر سایت

مدیر سایت

سرویس خدمت رسانی آموزشی به صورت آنلاین جهت ارائه ارزان ترین و با کیفیت ترین پکیج های آموزشی در استان اصفهان ...
صفحه من

نظرات

ارسال نظرات

کاربر مهمان هستید ؟

برای ثبت نظر وارد شوید


هنوز ثبت نام نکردید ؟ عضو شوید

دیگر پست های مرتبط من

Choice Academy | آکادمی خوب را انتخاب کنید

مرکز انتخاب بهترین آکادمی